Články o masážích

O masáži

Tradice masáží sahá až do starého Egypta, což je asi 7000 let. Největší rozmach nastal kolem roku 400 před naším letopočtem v Římě, kde byla kultura těla na velmi vysoké úrovni. V této době byly masáže na vrcholu a začaly se k nim připojovat další procedury (mechanoterapie, vodoléčba atd.). Po celá staletí se masáže vyvíjely až do dnešní podoby, základy a hlavní myšlenka jsou po tisíciletí stejné. Snahou masáží je uvolnit tělo (odstranění únavy, osvěžení, zmírnění až odstranění bolesti, zlepšení pohyblivosti, atd…) a navodit psychickou pohodu, která je v dnešní době nepostradatelná. Žijeme v době, kdy je dotyk tabuizován. Při vzájemných dotycích se často cítíme nepříjemně, jako by se tím někdo vkrádal do našeho…
více

Klasická masáž

Klasická masáž (Švédská masáž) se používá pro nápravu ztuhlého svalstva, bolestivých kloubů, při bolestech páteře. Umí odstranit bolesti hlavy a spoustu jiných zdravotních potíží. Při této masáži se pracuje hlavně se svaly pohybového ústrojí. Masáž nebolí a zanechá na těle masírovaného pocit klidu a uvolnění.

Kontraindikace klasické masáže

  • Po vydatném jídle, nadměrné tělesné zátěži, celkové vyčerpání – musíme počkat několik hodin nebo do druhého dne
  • Nemasírujeme ty části těla, kde jsou pod kůží uloženy uzliny, nervové…
    více

Sportovní masáž

Sportovní masáž je uspořádaný sled vhodných masérských hmatů, pomáhajících sportovci zbavovat se únavy nebo ho připravit na podání plného výkonu

U sportovců se používají různé formy sportovní masáže. Sportovní masáž vychází v historii z masáže klasické, má však svá specifika, kterými se od klasické masáže liší. Je rozdíl, máme-li připravit fyzickou a psychickou kondici sportovce těsně před sportovním výkonem, nebo naopak navodit zklidnění a rychlou regeneraci po vyčerpávající námaze. Jiné jsou požadavky na masáž atleta, jiné vzpěrače nebo kanoisty.

 

Sportovní masáž se po stránce technické neliší…
více

Reflexní masáž

Je manuální léčebný zákrok na povrchu těla aplikovaný v místě druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn. Technika reflexní masáže vychází z poznatků o změně kožní citlivosti při onemocnění vnitřních orgánů. Místem zásahu tudíž není primární nemocná tkáň nebo ústrojí. Reflexní masáž se liší od klasické technikou hmatů a místy aplikace. Reflexní masáž je tvořena soustavou hmatů, které se provádějí v určitém pořadí, většinou nasucho – bez použití masážních prostředků. Působí tlakem přes kůži na podkožní vazivo následně na nervovou soustavu, reflexně do hloubky. Příznivě ovlivňuje reflexní změny způsobené onemocněním vnitřn…
více

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o speciální hmatovou techniku zaměřenou na lymfatický systém. Hmaty se vykonávají na kůži a podkoží jsou velkoplošné krouživé o pomalé frekvenci zachovávají směr toku lymfy. Cílem techniky je redukce lymfatického otoku, odtok lymfy z tkání. Zvýšení transportní kapacity lymfy a zvýšení rezorpce do krve. Tato metoda se v klinické praxi začala používat už roku 1965 v Německu. Lymfatické kapiláry mají 5 až 10 krát větší průměr než kapiláry krevní díky tomu mohou pojmou velké množství tekutin. 80 % je uloženo hluboko a 20% leží…
více

Kosmetická masáž

Kosmetická masáž patří mezi nejúčinnější úkony v kosmetice. Během ošetření je třeba absolutního klidu, mimické svaly jsou uvolněné. Gradační křivka masáže pomalu stoupá, intenzita masáže se stupňuje a ke konci opět klesá. Masáž působí na vrásky vzniklé únavou, aktivuje výživu pleti a zvyšuje tonus. Účinek je trvalý jedině tehdy, provádí li se masáž pravidelně.

  1. Kůže získá svěží vzhled, zvyšuje se prokrvení.
  2. Dochází k uvolňování mazových a potních žláz.
  3. Podporuje se látková výměna a usnadňuje se odplavení nežádoucích…
    více

Lávové kameny

V součastném hektickém způsobu života je relaxování nevyhnutelnou podmínkou přežití dnešní rychlé a moderní doby. Negativní energie vycházejí z těla ven, rozum se zbavuje pochmúrných myšlenek a zůstává jen pocit duševné a tělesné pohody. Masáž lávovými kameny přivede klienta do zprávné nálady. Tělo a mysl se uvolní a tím vytvoří klidnou atmosféru. Teplo kamenů po těle působí jako dotyk slunečných paprsků, které jemně prohřívají tělo a uvolňují napětí.

Historie

Masáž horkými kameny pochází z rituálů starých severoamerických kmenových Indiánů. Byli to staré praktiky, používané jako určité druhy rituálů.…
více

Baňkování

1. uvolňuje svalové spasmy 
2. působí léčebně u celé řady systémů – lymfatický, hormonální, pohybový 
3. řeší problémy se zažívacími orgány, močovými a dýchacími cestami 
4. má obrovský význam na detoxikaci organismu.


více